Přeskočit na obsah

REZIDENČNÍ
PROJEKT CHÝNĚ
POD HOROU

Největší připravovaný projekt
fondu ČSNF SICAV, a.s.

Název projektu: Rezidenční projekt Chýně - Pod Horou
Lokalita: Středočeský kraj - Chýně
Realizátor: ČSNF SICAV, a.s.
Velikost lokality: 150 000 m2
Plánovaný počet bytů: přes 500 bytů
Přínos pro lokalitu: výstavba nové a moderní čtvrti s rodinnými domy a byty včetně občanské vybavenosti
Předpokládané invest. náklady: více než 2,5 mld. Kč
Stav: v přípravě

O LOKALITĚ

Obec Chýně se nachází v těsném sousedství hlavního města Prahy, Hostivic a Rudné s výbornou dopravní dostupností a nejčistějším ovzduším. Strategická poloha, plány zastupitelstva a vedení obce ji předurčují k rychlému rozvoji a přeměně v malé město, kde intenzivně pracují na dalším zlepšení občanské vybavenosti. O bydlení v Chýni je veliký zájem, protože si zachovává výhody klidného bydlení, působí zde řada místních spolků a organizací, které udržují staré a zakládají nové tradice nejen pro místní obyvatele.
Zajímavostí je, že Chýně je jedinou obcí tohoto jména v ČR i na světě. V letech 2004-2019 byla nejrychleji rostoucí obcí v ČR podle počtu obyvatel, počítáno ročními přírůstky. Věkový průměr obyvatelstva má 31,4 let a řadí se mezi 10 nejmladších obcí v ČR (údaj k 1.1.2021). Má také dvakrát vyšší podíl vysokoškolsky vzdělaných obyvatel, než je průměr v ČR (25 % obyvatel nad 15 let má VŠ, v ČR je to 12,3 %). Blízkost dálnic D5, rychlostních silnic R6 (karlovarské), R7 (slánské) či R1 (Pražský okruh) zajišťuje vynikající dopravní dostupnost. Od roku 2014 Chýní obchází i železniční trať 122 se dvěma vlakovými zastávkami Chýně a Chýně-jih. Autobusové spojení na metro B-Zličín a metro A-Motol zajišťují linky 347 a 358.

Dostupnost 10 min.
do Prahy na metro

Klidná lokalita

Moderní komplex škol

Občanská vybavenost,
služby

POPIS PROJEKTU

Investiční a nemovitostní fond ČSNF SICAV, a.s. připravuje největší a nejdůležitější developerský projekt v jeho historii. Jedná se o výstavbu nové a moderní čtvrti v obci Chýně u Prahy ve Středočeském kraji. Od začátku probíhá úzká kooperace s vedením obce na celkové podobě lokality, které v sousedství tohoto projektu připravuje spolu s obcí Hostivice komplex základní školy pro 800 žáků.
V rámci přeměny dané oblasti se počítá s výstavbou bytových a rodinných domů, městských bytů, domova pro seniory, lékařského domu a školky. Lokalita bude mít dostatek zeleně, parků a dětských hřišť. K dispozici bude obyvatelům Chýně nový a moderní retail park i showroomy, kde budou zastoupeny renovované obchodní značky a řetězce se zaměřením na základní nákupy, diskont a služby. Blízkost dálnic D5, rychlostních silnic R6 (karlovarské), R7 (slánské) či R1 (Pražský okruh) zajišťuje vynikající dopravní dostupnost. Od roku 2014 Chýní obchází i železniční trať 122 se dvěma vlakovými zastávkami Chýně a Chýně-jih. Autobusové spojení na metro B-Zličín a metro A-Motol zajišťují linky 347 a 358.

PRŮBĚH PROJEKTU

9/2022

nákup projektu fondem

 

11/2023

schválen Územní plán
vedení obce

4/2024

schválen Regulační plán
vedením obce

7/2024

uzavření
Plánovací smlouvy